TR

Sosyal Girişimler için Ağlar Kurulumu: Adil Ticaret Türkiye Projesi Yuvarlak Masa Toplantısı, İzmir`de gerçekleştirildi

Ticaret Türkiye Projesi İzmir Yuvarlak Masa Toplantısı, İzmir Originn’de gerçekleştirildi. 

INOGAR Kooperatifi Genel Koordinatörü Ayça Birkan’ın açılış konuşmasıyla başlayan yuvarlak masa toplantısı ardından sektördeki temsilcilerin yer aldığı panel ile devam etti.

INOGAR Kooperatifi Kurucu Ortağı Dr. Ali Ercan Özgür’ün moderatörlüğündeki Türkiye’de Adil Ticaret Örnekleri Deneyim Paylaşım Paneli ile devam etti. Panelde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Meslek Fabrikasından Oya Demirtay,  Fikrimİz Programı ve sosyal girişimcilik programları konusundaki deneyimlerini paylaşarak adil ticaretin Türkiye’de farklı sektörlerde nasıl uyumlanabileceğine dair katkı sağladı. 

Ardından Buğday Derneği İzmir temsilcilerinden Esin Pamuk İzmir’de iyi tarım uygulamalarından bahsederken,  Adil Eğitim Kooperatifi’nden Onur Gülbudak, adil eğitim okul sisteminin İzmir’de yürütülen sisteminden bahsetti. Panelde  İzmir’in yenilikçi ve girişimci bir ekonomik ekosisteme kavuşmasını hedefleyen adil sosyal girişim örnekleri hakkındaki konuşmalarından ardından toplantı Adil Ticaretin Türkiye’de Uygulanma Stratejileri Geliştirilmesi için Grup Tartışması oturumu ile devam etti. Oturumda adil ticaret kavramının katılımcılara ne ifade ettiği, adil ticaretin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için yerel bazda hangi stratejilerin izlenebileceği ve sektörel olarak adil ticaretin nasıl uygulanabilir hale getirilebileceği konusunda tartışıldı. 

  • 2 Haziran 2022

SHARE

0 Comments
Add Comment