TR

Sosyal Girişimler için Ağlar Kurulumu: Adil Ticaret Türkiye Projesi Yerel Eğitimi Ankara’da gerçekleştirildi

INOGAR Kooperatifi tarafından Dünya Adil Ticaret Örgütü iş birliği ile yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sosyal Girişimler için Ağlar Kurulumu: Adil Ticaret Türkiye Projesi Yerel Eğitimleri, Ankara’da gerçekleştirildi. 

Gıda, tekstil, tarım, teknoloji, eğitim gibi çeşitli alanlarda faaliyetlerini yürüten girişimciler, sosyal ekonomi paydaşları, kamu temsilcileri, sivil toplum çalışanları ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen yerel eğitimde, katılımcılar Adil Ticaret uygulamaları ve Adil Ticaret tedarik zincirleri ve pazarı hakkında bilgi ve içgörü kazandı. Ayrıca, Türkiye Kalkınma Vakfı (TKV) Proje Müdürü Şeyhmus YILMAZ, Adil Ticaret Türkiye Projesi’nin Ankara eğitiminde yerel kalkınma çalışmalarında adil ticaretin öneminden bahsederek Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleşen adil ticaret çalışmalarından örnekler sundu.

Proje kapsamında Dünya Adil Ticaret Örgütü tarafından belirlenen ilkeler ve adil ticaret doğrulama süreci hakkında bilgilendirmek hedefiyle düzenlenen eğitim oturumlarında katılımcılar, Türkiye sosyal ekonomi sistemi ve Dünya Adil Ticaret Örgütü paydaşları arasında karşılıklı diyalog ve iş birliğinin desteklenmesi için gereklilikler konusunda farkındalık kazandı. Eğitim sonunda katılımcılar, Adil Ticaret’in Türkiye ekosistemindeki alt uygulamalarını ve pratiklerinin nasıl geliştirilebileceğine dair stratejileri tartışmak üzere Yuvarlak Masa Toplantıları’na davet edildi. 

  • 2 Haziran 2022

SHARE

0 Comments
Add Comment